Грип

Грип: наслідки, симптоми, профілактика

Грип - це гостре вірусне захворювання, яке може вражати людей, не залежно від їх віку чи статі, і яке супроводжується такими проявами як загальна інтоксикація організму, а також катаральними явищами у вигляді риніту, закладеності носа і сильного кашлю. Віруси грипу можуть надати токсичну дію на будь-який орган і систему людського організму. Залежно від цього, виділяють наступні ускладнення і наслідки грипу:

1. Легеневі: пневмонії, емпієма плеври, абсцес легень;

2. Серцево-судинні: перикардити, міокардити;

3. З боку ЛОР-органів: синусит, риніт, отит, трахеїт;

4. З боку нервової системи: менінгіт, енцефаліт, менінгоенцефаліт, неврит, невралгії, полірадикулоневрити;

5. М'язові: міозити

Наслідком захворювання може бути загострення неврологічних і судинних захворювань, які протікали безсимптомно.

Грип буває 3 видів:-А-,-В-,-С-. Найбільш болісно протікає саме грип-А-. Щороку вірус грипу мутує, проте і всесвітня фармакологія не стоїть на місці, саме з цієї причини лікарі наполягають на щорічній вакцинації населення.

Вірус грипу переміщається від людини до людини тільки повітряно-крапельним способом. Також слід звернути увагу на те, що даний вірус виявляє високий рівень контагеозності, відповідно, більша частина населення буде піддана захворюванню. Даний вірус проявляє себе протягом 2-3 діб, максимальний час, після якого проявляються симптоми - 5 діб. Саме в цей період вірус веде активне життя у Ваших дихальних шляхах, при цьому істотно пригнічується миготливий епітелій, який виконує роль природного фільтра для легенів. За рахунок ураження епітелію, інші віруси мають повний і безперешкодний доступ до легких, що може закінчитися бронхітом або запалення легенів.

Ознаки та симптоми грипу

1. Грип приходить несподівано і в лічені години повністю захоплює Ваш організм;

2. Грипу властиво різке підвищення температури (в окремих випадках до 40,5 градусів), підвищена чутливість до світла, ломота у всьому організмі, а також болі: головні і м'язові;

3. У першу добу захворювання грипом, Ви захищені від нежиті, що властиво тільки даному вірусу;

4. Найбільш активна фаза грипу припадає на третій-п'ятий день захворювання, а остаточне одужання доводиться на 8-10 день.

5. Враховуючи, що вірус грипу вражає судини, саме з цієї причини можливі крововиливи: ясенні і носові;

Особливо важко вірусні захворювання проходять у дітей та літніх людей, у так званої, групи ризику. Сильна інтоксикація може привести до небажаних наслідків, рівень смертності, наприклад, від грипу становить 0,2% по всьому світу.

Як правильно лікувати грип?

Лікування грипу

• строгий постільний режим і рясне пиття,
  • жарознижуючі, антибіотики та противірусні препарати: Колдрекс, Терафлю, Аспірин
  • полівітаміни та аскорбінова кислота,
  • препарати, що підтримують імунітет: інтерферон, афлубін, Імунал.

Лікування грипу народними засобами

1. Вбиває віруси, запобігає повторному захворюванню: змішайте подрібнений часник і цибулю в рівних частинах, покладіть на тарілку і поставте в кімнаті.

2. Знижує температуру, поліпшує самопочуття: приготуйте відвар журавлини (на 1 склянку ягід 3 склянки води) і шипшини (на 1 склянку шипшини 1 л води). Змішайте. В 1/2 відвару додайте 1 ч. ложку меду. Випийте його теплим і сховайтеся ковдрою.

3. Полегшує дихання, зменшує слехотеченіе, антивірусний засіб: приготуйте 1 стакан чорного чаю і відвару журавлини (як у попередньому рецепті), додайте дрібку м'яти. Пийте протягом години по 3-4 ковтки.

4. Потогінний засіб: залийте 1 ст. ложку липового цвіту 1 склянкою окропу і настоюйте 30 хв. Процідіть і пийте вприкуску з 1 ст. ложкою малинового варення.

5. Полегшує дихання, зменшує кашель: подрібніть м'якоть 1 скибочки лимона і змішайте з 2 ч. ложками цукру. З'їжте, запиваючи теплим чаєм.

6. Загальнозміцнюючий засіб: 2 ст. ложки бруньок сосни залийте 1 л окропу і варіть на водяній бані 30-35 хв. Потім ще 30 хв. настоюйте відвар, процідіть, приймайте по 1/2 склянки 3 рази на день.

7. Жарознижуючій засіб: 2 ч. ложки квітів чорної бузини залийте 1 склянкою окропу, настоюйте, закутавши, 40 хв. Приймайте по 1/2 склянки 2-3 рази на день.

Профілактика грипу

• Їжте цитрусові, солодкий перець, молочні і кисломолочні продукти, тверді сири, відварну рибу, яловичину, моркву зі сметаною, родзинками або курагою. Вітаміни А, С. Цинк та Кальцій, що містяться в цих продуктах, попереджають застуди і полегшують їх лікування. Але в гострий період хвороби не пийте молоко - воно затягує лікування.
  • Вранці і ввечері з'їдайте по 1/2 грейпфрута - це гарна профілактика ангіни. У грейпфруті містяться дубильні речовини, які створюють захисну плівку на слизовій оболонці.
  • Бережіть ноги від переохолодження і вологи. Якщо все ж ви промочили ноги, пропарьте їх у гірчичній ванні (на 1 л води 2 ст. ложки порошку гірчиці), висушіть рушником і одягніть вовняні шкарпетки.
  • Вранці і ввечері протирайте обличчя і полощіть рот і горло відваром подорожника або евкаліпта. Це захистить слизові оболонки і шкіру від осідання хвороботворних мікробів.
  • Коли немає сильного вітру, одягніться тепліше і гуляйте, плавно вдихаючи і видихаючи повітря носом. Це допоможе зміцнити слизову носоглотки.
  • У період епідемій грипу, збираючись на вулицю, візьміть з собою ватно- марлеву пов’язку. Якщо поруч чхають і кашляють, закрийте хусткою ніс і рот. Це запобігатиме потраплянню інфекцій в організм.

І на завершення хотілося б відзначити, що будь-вірусне захворювання, перенесене "на ногах" може погано відбитися на вашому здоров'ї в майбутньому. У будь-якому випадку, при перших ознаках захворювання зверніться до лікаря і отримайте рекомендації фахівця щодо стратегії лікування. Пам'ятайте про те, що будь самолікування може призвести до небажаних наслідків і ускладнень. Цінуйте себе і будьте здорові!