Комунальний заклад "Харківська гімназія № 35 Харківської міської ради"

Сторінка соціального педагога

Рада знайомству

Соціальний педагог Злоцька Людмила Миколаївна

Життєве кредо: «Любити життя, і цінувати кожну його хвилину, нести радість, у книгах-шукати істину, у людях – мудрість»

Професійне кредо: «Відкрити в кожній дитині душу творця, дати їй змогу пробудитися і розквітнути»

Проблема, над якою працює соціальний педагог: "Успішна соціалізація та всебічний розвиток дитини відповідно до вимог сучасного суспільства".

У СВОЇЙ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРУЄСЯ:

• Положенням про психологічну службу в системі освіти України

• Етичним кодексом соціального педагога

• Конституцією України

• Законом України «Про освіту»

• Нормативними документами МОН України

• Декларацією прав людини

• Конвенцією ООН про права дитини

• Чинним законодавством України

Листом ІМЗО від 27.07.2020 № 22.1/10-1495 «Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти на 2020/2021 н.р.».

Провідні напрямки роботи соціального педагога в закладі освіти:

• вивчення соціально-психологічного стану дітей

• створення соціального паспорту;

• здійснення соціально-педагогічного патронату;

• соціальна адаптація дітей в закладі ;

• створення бази даних дітей-сиріт, дітей з особливими потребами, дітей з багатодітних  та малозабезпечених  сімей, дітей військовослужбовців-учасників ООС/АТО тощо;

• проведення профілактичної роботи з дітьми з метою розвитку успішного спілкування, запобігання конфліктності та агресивності, попередження девіантної поведінки тощо;

• соціально-педагогічне консультування сімей з метою підвищення рівня їх педагогічної культури;

• здійснення соціального захисту дітей шляхом організації психолого-педагогічної та правової освіти батьків;

• використання різних форм освітнього процесу для своєчасного виявлення, підтримки та розвитку природних нахилів, здібностей, обдарованості дітей;

• надання педагогам та батькам кваліфікованої допомоги з питань розвитку, виховання, навчання та соціальної адаптації дітей;

• проведення просвітницької роботи в закладі, спрямованої на розуміння проблем сімей, що виховують дітей з особливими потребами, виховання толерантного ставлення до таких дітей;

• взаємодія зі спеціалістами ювенальної превенції, ювенальної пробації, центром соціальних служб, служби у справах дітей тощо.

Сфера діяльності соціального педагога

Сфера діяльності соціального педагога - соціум, як найближче оточення особистості, людські відносини, соціокультурні умови розвитку.

Одним із головним завдань соціального педагога є допомога дитині виразити себе, свої бажання, свої емоції, знайти себе, як унікальну особистість.

Допомогти дитині знайти себе, компенсувати соціальне неблагополуччя цікавою справою, знайти нових друзів і однодумців - це головний успіх в роботі соціального педагога.