Поради учням

Пам’ятка дітям та підліткам

«Як вижити , якщо ви у небезпеці»

До нападу:

Довідайтесь , хто може вам допомогти (рідні, близькі, соціальні служби, кризові центри, телефони довіри).

Під час нападу:

Обороняйтеся і захищайте себе.

Кличте на допомогу якнайгучніше .

Постарайтеся викликати міліцію.

Після нападу:

Негайно зверніться до травматологічного пункту. Навіть якщо зараз вам здається , що ви цього не потребуєте, медогляд допоможе вам зібрати необхідні докази для можливого судового розгляду. Правоохоронні органи зобов’язані призначити експертизу. Якщо міліція відмовляється направити до медичного експерта, зверніться до травмпункту або в поліклініку. Відповідно до законодавства України, громадяни мають право на медичну експертизу. Крім цього. Якщо ненадання допомоги лікарем стало причиною нанесення середньої або тяжкої шкоди здоров’ю особи, що звернулася по допомогу , він несе карну відповідальність.

Простежте , аби лікар записав усю інформацію до медичної картки.

Зберігайте порваний одяг та зламані речі.

Розкажіть про все людям, яким ви довіряєте. Подзвоніть до кризового центру.

Якщо це трапиться знову, це може бути ще небезпечніше. Пам’ятайте : 70-80 %  убивств відбувається у родинах. Зверніться за допомогою негайно .

Що робити після прибуття міліції:

Зберігайте спокій.

Вимагайте , аби у вас прийняли заяву. Якщо працівники міліції відмовляються зробити це, вимагайте зустрічі з керівництвом.

Запишіть номер реєстрації заяви.

Покажіть міліціонерам тілесні ушкодження та нанесені збитки.

Якщо є можливість, скористайтеся фотоапаратом. Сфотографуйте тілесні ушкодження та нанесену шкоду.

Розповідайте працівникам міліції про інші випадки застосування насильства порушником.

Розповідайте міліції про свідків. Бажано вказати їх імена, прізвища та адреси.